Související zápas

SK Rakovník
SK RakovníkFK ČÁSLAV
0:2
ne 13. 10. 2024 16:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 10. kolo

Senzace byla na spadnutí, jenže Rakovník zahodil penaltu a slavil megafavorit

Do poslední minuty bojovali fotbalisté SK Rakovník o prvotřídní senzaci krajského přeboru. Jako nováček byli blízko tomu obrat zatím suverénní celek Čáslavi, který ztratil dosud jen za remízu s druhou Velimí. Jenže Rakovničtí nedali ani pokutový kop a tak si Čáslav z jejich horké půdy odvezla výhru 2:0 a osamostatnila se v čele tabulky, protože Velim jen remizovala v Doksech.

Hrál se hektický zápas, v němž hosté šli před přestávkou do vedení, když se neobsazený Hejný prosadil mezi stopery hlavlu. Ale hra byla celkově vyrovnaná. Po změně stran přišel zásadní moment. Domácí kopali pokutový kop, ale Bohatého vychytal výborný brankář  Vyhnánek. "To byl klíčový moment zápasu,“ přiznal kouč hostů Roman Kučera.

Na menší hřišti, kde se hrálo, to byl ale boj až do konce duelu. Domácí jezdili doslova po zadcích, moc chtěli uspět, ale v 77. minutě přehnal snahu útočníkl Bohatý a dostal červenou kartu. I v deseti Rakovničtí hrozili, ale soupeř už tři tři body uniknout nenechal.

"Byl to úppně vyrovnaný zápas, za což musím kluky pochválit. Dali do hry hodně srdce a bohovali. Rozhodly dva malé detaily, neproměněná penalta a za mně nesmyslná červená karta Bohatého. Jednu žlutou za faul bych mu odpustil, ale za tu za protesty nikoliv," zlobil se na mladého útočníka trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz a vysvětlil, proč se hrálo na malém hřišti. "Nevíme proč, jestli nepraskla kačena, ale hlavní plocha byla pod vodou, proto jsme museli vedle."

Kouč Čáslavi Roman Kučera dodal, že se hrálo do poslední minuty. "Mydlilo se to, bylo tam hodně emocí. Domácí nás vzali na malé tréninkové hřiště, kde to skákalo, takže jsme to museli urvat bojovností a nasazením. Měli jsme i štěstí, v nastavení jsme přidali druhý gól,“ oddechl si Kučera a přiznal, že fotbal sice plakal, ale tří bodů si váží.

Rakovník – Čáslav 0:2 (0:1). Branky: 35. Hejný, 90+5. Konyvka. ČK: 77. Bohatý (R). Diváků: 200.

Rakovník: Zach - Čadek, Severin, Beneš (71. Vydra), Pavlík (87. Alexij) - Sabo (67. Sklenka), Wajshajtl, Šindler, Jan Červený - Jaroslav Červený, Bohatý.

Čáslav: Vyhnánek – Vencl, Chábera (90. Ronovský), Turek, Nešpor, Záruba, Kraj, Hejný, Konyvka, Junek, Vilím (80. Bašek).