Související zápas

SK Rakovník
SK RakovníkFK Kralupy 1901
3:1
ne 9. 6. 2024 17:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 30. kolo

Penaltový expert Kýzl udržel rakovnické naděje na postup

Tuchoměřice páteční utkání ve Vestci zvládly, a tak byla řada na Rakovníku. Pokud chce SK postoupit, muselo doma s Kralupy bezpodmínečně vyhrát. A hned v prvním poločase přišla velká komplikace, protože do šaten šli s těsným náskokem hosté. Druhý poločas ale patřil domácímu celku, který si došel pro dvě penalty a v obou případech se díky Kýzlovi radoval. V závěru přišla pojistka od dorostence Alexije a nadějě na postup žijí dál!

Kralupy udeřily z ojedinělé šance

Začátek zápasu přinesl obrovskou šanci Červeného, kterého ale vychytal Víšek. Domácí si zanedlouho vytvořili i další příležitost, ale ve finální fázi to opět nebylo ono. V posledních zápasech právě v tomto tlačí rakovnické hráče bota. Mohou si zápas usnadnit rychlými góly, ale to by museli své šance proměňovat. Po úvodní čtvrt hodině se hra vyrovnala a na další šanci se muselo čekat.

Rakovník měl více ze hry, ve své hře měl místy dobré pasáže, ale nebezpečný byl pouze po vápno. Už se zdálo, že první poločas branku nenabídne, ale opak byl pravdou. Hosté využili otevřené obrany domácích. Emmer postupoval se stoperem Šindlerem na zádech ze strany na Peška, ale rakovnický brankář jeho střelu na zadní tyč dokázal vyrazit. Míč se ale odrazil do míst, kde byl připravený Emmer s dorážkou a Kralupy mohly slavit - 0:1.

Rakovník šel za vítězstvím

Domácí měli v kabině jistě co probírat. Hrají o postup a jednogólové manko nebylo ničím příjemným. Domácí trenér Jaroslav Hamouz udělal dvě změny, ze hry šel veterán Pucholt a dorostenec Westfál, které nahradil Kýzl a Bohatý. Začátek druhého poločasu přinesl velkou šanci na srovnání, ale Kotasku vychytal Víšek. Rakovník šel od začátku druhé půle za vyrovnávací brankou a na jeho výkonu to bylo znát.

V 51. minutě přišel rohový kop domácích a hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku při bránění Červeného. Pokutový kop na sebe vzal čerstvý Kýzl a znovu ukázal, že se v těchto situacích nemýlí. Víšek na poslední chvíli čekal, ale rakovnický srdcař psychologický souboj proti zkušenému brankáři vyhrál - 1:1. Přicházely i další šance, ale zase ta koncovka... Sklenky pokus byl zblokován, míč se odrazil k Wajshajtlovi a ten orazítkoval břevno!

Kralupy zahrozily pouze sporadicky a své akce nedokázaly dotáhnout. Na hostujících hráčích byla vidět rostoucí frustrace, což se projevilo i na hřišti. Emoce zápasu nechyběly a i domácí si uvědomovali, že tento zápas musí zvládnout, pokud chtějí naplnit svůj cíl a soutěž ovládnout. Vše vyvrcholilo v 72. minutě a opět před standardní situací. V malém vápně byl k zemi stržen domácí hráč a pískala se druhá penalta! Opět to byl Kýzl, který vyzrál na Víška a SKR šlo do vedení - 2:1.

V poslední čtvrt hodině hry se dostali i hosté do zakončení, ale hlavička Krejzy z dobré pozice mířila jen do připraveného Peška. Domácí mohli přidat pojistku už dříve, ale po několika zajímavých situacích ve vápně Kralup, včetně chytrého zakončení Bohatého z velkého úhlu, které si Víšek pohlídal, přišel uklidňující gól až v závěru. Dorostenec Alexij dostal míč z pravé strany přes vápno a chytrým lobem přes Víška definitivně rozhodl o domácím veledůležitém vítězství - 3:1.