Související zápas

SK Rakovník
MSK Klecany 1921SK Rakovník
1:2
so 16. 3. 2024 10:30 @ MSK Klecany 1921, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 18. kolo

Narozeninová party Červeného, dvěma góly u Vltavy trefil další tři body pro SKR

Fotbalisté SK Rakovník jedou dál na vítězné vlně. Po domácím triumfu s Podlesím vydřeli ještě těžší body na hřišti Klecan výhrou 2:1. Oba góly dal na jaře zatím vynikající Jan Červený, který tak dokonale oslavil 22. narozeniny.

Červený se poprvé trefil už ve 45. minuty, ale gól do šatny domácí nesrazil, spíš naopak. Po přestávce přidali a v 67. minutě se dočkali vyrovnání zásluhou Dvořáka. Rozhodující moment přišel ale prakticky vzápětí. Červený skóroval podruhé a dal vzpomenout na svého staršího bráchu - svůj vzor - na jehož branky klub roky spoléhal. Naopak Honza se na podzim střelecky hledal, góly spíš připravoval (dal tři), ale teď má formu a ve dvou utkáních zaznamenal další tři přesné trefy. Druhá klecanská značila přísun zlatých tří bodů do tabulky.

A jak vypadal zápas očima jeho zásadní postavy? "Hrálo se na celkem těžkém terénu, takže zápas nebyl moc o fotbale, protože nešlo moc kombinovat a něco vymyslet. My utkání zvládli nějakou bojovnosti a rychlostí, která nás v útoku zdobí," říkal, ale sám sebe hodnotit nechtěl. "Nejsem v týmu od toho, abych někoho nebo sebe hodnotil. Snažím se pro mužstvo dělat maximum, abychom dokázali vyhrávat zápasy. Že jsem v sobotu vstřelil dvě branky je sice fajn, ale důležitější jsou pro nás tři body," dodal hrdina duelu.

Klecany - SK Rakovník 1:2 (0:1). Branky: 67. Dvořák - 45. a 69. Červený. Rozhodčí: Šmejkal. Diváků: 80.

Rakovník: Zach - Valcha, Šindler, Severin, Turbák - Červený (89. Holý), Pucholt, Čadek, Sklenka (66. Kotaska), Žďánský - Bohatý (86. Kýzl).