Související zápas

SK Rakovník
SK RakovníkPovltavská FA
3:1
ne 29. 9. 2024 16:30 @ SK Rakovník - tráva č.1, HDT.cz KRAJSKÝ PŘEBOR (5. liga), 8. kolo

Červený je zpátky, ale trefil se brácha. Vítěznou lahůdku servíroval Bohatý

Druhou výhru v sezoně vybojovali fotbalisté SK Rakovník ve svém dalším domácím vystoupení v krajském přeboru. S Povltavskou B dokázali rychle odpovědět na brzký gól hostů, ve druhé půli pak pěkným trestňákem Petra Bohatého rozhodli.

Hosté začali nadějně, už po šesti minutách se trefil za záda Zacha Novák, ale v zajímavém zápase, kde se střídaly útoky na obou stranách, se pak prosadili také domácí. To Sabo pěkně uvolnil Jana Červeného a ten už měl lehké zakončení do opuštěné klece.

Rakovník uklidnila krásná branka Bohatého ze 48. minuty. Nedávný navrátilec z Loko Praha vypálil z trestňáku a míč krásně zaplul do sítě.

V 64. minutě se dočkali fanoušci vytouženého návratu Jaroslava Červeného do rakovnického týmu. Málem to byl návrat snů, protože prvním dotekem si na půlce hřiště stáhl míč a nádherně přeloboval brankáře. Dokonalost pokazilo jenom břevínko…

Rakovník ale výhru udržel. Bojoval a v závěru mu pomohlo i vyloučení Marka Hejdy, jenž měl žlutou a pak komentoval výrok sudího Richarda Svobody. Ten mu dal červenou a v početní převaze domácí výhru udrželi a v nastaveném čase Alexij po vysunutí Šindlerem jistil na 3:1.

„Vítězství šli kluci naproti, hlavně ve druhém poločase. Je to důležitá výhra,“ těšilo trenéra Jaroslava Hamouze a stejně tak je rád za návrat Jaroslava Červeného. Až získá herní praxi, bude Rakovník s největší pravděpodobností stoupat tabulkou.

SK Rakovník – Povltavská FA B 3:1 (1:1). Branky: 30. Jan Červený, 48. Bohatý, 92. Alexij – 6. Novák. Rozhodčí: Svoboda. ČK: 79. Hejda (R). Diváků: 200.

Rakovník: Zach – Pucholt, Severin, Beneš, Pavlík (64. Žďánský)– Čadek, Sklenka (64. Jaroslav Červený), Šindler, Jan Červený (89. Valcha) – Bohatý (90. Alexij), Sabo (83. Vydra).