Související zápas

SK Rakovník
SK RakovníkČLU Beroun
6:0
ne 28. 4. 2024 17:00 @ SK Rakovník - tráva č.1, NEXT REALITY 1.A TŘÍDA sk. A muži, 24. kolo

Před velkým zápasem byl Rakovník v pohodě, Berounu nastřílel šest branek

Perfektní návštěva 350 platících diváků (pozn. - diváků celkem 396) dorazila na nedělní malé derby I. A třídy mezi fotbalisty SK Rakovník a Český lev-Union Beroun. Domácí potvrdili roli favorita zápasu, už do poločasu si vytvořili čtyřbrankový polštář a nakonec nadělili protivníkovi kanárka 6:0. Po předkrmu je ale čeká hlavní menu na hřišti Tuchoměřic, to bude zápas jara.

Berounský brankář Libor Novák udržel třikrát po sobě čisté konto, což byl pro domácí trochu varovný prst. Ale zápas odehráli ve velkém stylu a velmi brzy bylo jasné, že Beroun nejen nepřidá další čisté konto ale ani žádné body.

Právě Libor Novák jim trochu pomohl, když hrubě chyboval už po dvanácti minutách a Žďánský snadno otevřel skóre. Pak už Rakovník rozjel svoje tradiční pěkné kombinace a střílel gól za gólem. Nejhůř bylo hostům mezi 23. a 28. minutou, kdy inkasovali hned třikrát!

Nejprve po závaru vychytal Novák Bohatého, ale na jeho další ránu už nedosáhl. Pak si opět Bohatý navedl míč na vápno a ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:0. Ani ne za minutu Červený dokonale nabil Sklenkovi a ten mířil prakticky do prázdné. „Ten poločas byl z naší strany velmi povedený, dávali jsme krásné góly a zápas v podstatě rozhodli,“ těšilo trenéra Rakovníka Jaroslava Hamouze.

Druhá část se už spíš jen dohrávala, domácí pochopitelně ubrali na tempu. Góly ale ještě připojili, když nejprve Bohatý uzavřel hattrick po spolupráci se Ždánským, jenž mu dal tradiční dokonalou přízemní přihrávku. Poslední slovo si vzali střídající hráči a opět to byla parádní akce tentokrát Valchy, kterou zúročil v šestý zásah Kotaska.

„Čekali jsme složitější zápas, ale kluci ho od začátku vzali zodpovědně, dávali hezké branky a doufám, že potěšili diváky. Přišlo jich hodně a moc jim děkujeme za podporu – jsme rádi, že se nám povedlo je našimi výkony vrátit do hlediště,“ je rád Jaroslav Hamouz.

A těší se tým v sobotu do Tuchoměřic? „Já myslím, že ano. Je dobře, že si to můžeme rozdat na férovku. A fanoušci ať nám drží palce,“ usmál se úspěšný trenér Rakovníka.

SK Rakovník – Český lev-Union Beroun 6:0 (4:0). Branky: 12. Žďánský, 23., 27. a 65. Bohatý, 28. Sklenka, 78. Kotaska. Rozhodčí: Remenec. Diváků: 350.

Rakovník: Pešek – Čadek, Šindler, Severin, Pucholt (46. Kotaska) – Červený, Sklenka, Wajshajtl (79. Holý), Sabo (65. Kýzl) – Bohatý (65. Vydra), Žďánský (79. Valcha).

Beroun: L. Novák – Štefan, David (34. Frydrych), M. Novák, Hrypas, Hájek (62. Trnka), Šikanedr, Tarasov, Honek, Vopěnka, Tlamsa.